EN

Özellikler

İki kişi arasında yapılan müsabaka organizasyonun tercihine göre 3 ya da 5 puan üzerinden oynanır. Hedeflenen puana ulaşan ilk oyuncu galip gelir. Mars, 2 puan olarak değerlendirilir. Süper Mars, 3 puan olarak değerlendirilir.  (Süper mars; mars olduğunuz durumda rakibin toplama alanında en az 1 pulunuzun kalmasıdır.)

Oyunlar zamanlı oynanır. Müsabakada her oyuncuya toplam 15 dakika zaman, her hamle içinse 15 saniye süre verilir. Oyuncu hamlesini, verilen 15 saniyelik süre içinde yapmaz ve süresini aşarsa, kendisi için verilen 15 dakikalık zaman diliminden hamlesini bitirene kadar geçen süre geriye doğru düşmeye başlar. Bu zaman ve süre ekranda her iki oyuncu için de ayrı ayrı belirtilir. Müsabaka bitmeden önce 15 dakikalık zamanını tüketen oyuncu mağlup sayılır.

Tüm maçlar eleme usulüne göre oynanır. Oyuncular için 1 hak, 2 hak yada 3 hak turnuva öncesi belirlenir. Turnuva süresince belirlenmiş olan kadar hakkını kaybedenler turnuvadan elenir. Galip gelenler üst tur karşılaşmalarına yükselir.

Turnuva kayıtları tamamlandıktan sonra katılımcılara tavla turnuvasının oynanacağı sitenin linki, giriş yapılacak kod, müsabaka gün ve saati, bir gün önceden veya aynı gün SMS yolu ile bildirilir.

SMS yolu ile belirtilen müsabaka gün ve saatinde oyuncular masada olmak zorundadır. Oyun başlangıç saatinden 15 dakika içinde oyun masasında olmayan oyuncu hükmen mağlup sayılır.
Turnuva maçınızı oynamak için herhangi bir uygulama indirmenize gerek yoktur. Bilgisayar veya mobil cihazınızdan tarayıcı(google chrome,safari) üzerinden oynayabilirsiniz.

Oynadığınız turnuva maçı sevdikleriniz tarafından dışarıdan izlenebilmektedir.


İş arkadaşlarınızla heyecanınızı paylaşacağınız online etkinlikler...

GAMEnya.com |GAME Needs You All!